اسپه او در گویش محلی به معنای آب سفید می‌باشد. این آبشار به صورت پله‌کانی و کاسه‌ای است و دارای حوضچه‌های آهکی متعدد در ۷ طبقه می‌باشد که در طول سالیان متمادی ایجاد شده اند.

اگر قصد سفر به جایی به دور از هیاهوی شهر را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به آبشار اسپه او که دارای مناظری زیبا و دلربا است سفر کنید. کافیست، تهران را با همه شلوغیهاش رها کنید و به سمت روستای پاسند واقع در شرق استان مازندران رهسپار شوید

در استان مازندران در نزدیکی روستای پاسند در منطقه هزار جریب نکا، آبشار اسپه او قرار گرفته است. این آبشار صورت پلکانی و کاسه ای است، صدها حوضچه آهکی در 7 طبقه که در طول سالیان متمادی ایجاد شده باعث ایجاد آبشار شده‌اند. از جمله جاذبه‌های طبیعی این روستا جنگل‌های سر سبز و خوش آب و هوای آن است و می‌توان از چشمه و آبشار اسپه او به عنوان یکی از شگفتی‌های طبیعت و نعمت‌های طبیعی این منطقه نام برد.آبشار زیبا و دیدنی اسپه او به معنای آب سفید است که از دل کوه سیاخانی از شکاف سنگی در زیر درختی کهنسال می جوشد.

آبشار اسپه او، الماس بی مثال مازندران که همچنان می درخشد!

آبشار اسپه او کجاست؟

آبشار اسپه او  در منطقه هزار جریب که در ۳۰ کیلومتری شهر بهشهر است، واقع شده است. این آبشار زیبا و دیدنی ارتفاعی بیش از 30 متر دارد، که از چشمه‌ای در دل کوه سیاخانی که از  شکاف سنگی در زیر درختی کهنسال می‌جوشد، سرچشمه می‌گیرد و سرانجام به رودخانه نکارود می‌ریزد. اسپه او در گویش محلی به معنای آب سفید می‌باشد. این آبشار به صورت پله‌کانی و کاسه‌ای است و دارای حوضچه‌های آهکی متعدد در ۷ طبقه می‌باشد که در طول سالیان متمادی ایجاد شده اند.

 

در مسیر آبشار اسپه او چه می‌‌بینید؟
  • دریاچه و مجموعه عباس آباد

برای رسیدن به آبشار اسپه اول باید از بهشهر عبور کنید. در بهشهر جاذبه‌ای وجود دارد که بسیار حیف است اگر بازدید آن را از دست بدهید. در میان جنگل‌های عباس آباد دریاچه‌ای وجود دارد که در میان خود بقایای عمارتی از صفویه را جای داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *